Bazylika Mniejsza Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach
Strona główna -> Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła

26. 10. 2014 r.

 

1.     Dzisiaj:

·       w Domu Katechetycznym o godz. 10.00 Msza św. i katecheza przedślubna dla narzeczonych,

·       godz. 13.00 uroczysty chrzest dzieci,

·       wszystkich chorych i starszych parafian zapraszamy na godz. 14.30 do kościoła na Mszę św. W czasie Mszy św. będzie można przyjąć Sakrament Chorych. Serdecznie apelujemy do rodzin, aby umożliwiły swoim bliskim uczestniczenie w tym nabożeństwie. Gdyby był kłopot z dojazdem do kościoła, prosimy o kontakt z parafią i oczywiście zorganizujemy transport. Od godz. 14.00 będzie możliwość spowiedzi św. Na to nabożeństwo zapraszamy również Parafialny Zespół Caritas.

2.     Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.30 odmawiamy Różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3.     o godz. 17.30 w piątek odmówimy Różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna, szczególnie członków Krucjaty Różańcowej w Obronie Narodu Polskiego zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.     Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Nasza duchowa troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa zanoszona do Boga czystym sercem. Codziennie służymy posługą w konfesjonale. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 1600. Prosimy nie odkładać spowiedzi na sobotę i niedzielę.

5.     W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych:

·       porządek Mszy św. niedzielny (Mszę św. o godz. 16.00 odprawimy na cmentarzu),

·       o godz. 15.00 odśpiewamy w kościele nieszpory żałobne i wyruszymy w procesji na cmentarz parafialny,

·       o godz. 17.30 różaniec za zmarłych wypominanych w naszym kościele,

·       na parafialnym cmentarzu będą zbierane do puszek ofiary na renowację zabytków na naszym cmentarzu (w Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 9.00 – 17.00, w Dzień Zaduszny od godz. 10.00 – 16.00),

·       na gorlickim cmentarzu komunalnym będzie prowadzona kwesta do puszek. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie działalności Kuchni Caritas wydającej posiłki dla najuboższych.

·       Składka z Uroczystości Wszystkich Świętych przeznaczona będzie na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego, a szczególnie na koszty związane z wywozem śmieci. Apelujemy do wszystkich porządkujących groby, aby troszcząc się o groby swoich bliskich, nie zanieczyszczali grobów sąsiednich. Śmieci należy wynosić na wyznaczone miejsca.

6.     W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Po Mszy św. wieczornej wyjdziemy z procesją pod krzyż misyjny, aby modlić się za tych zmarłych, którzy nie maja własnych mogił, a także za osoby, które obciąża odpowiedzialność za śmierć nienarodzonych.

7.     W listopadzie, za pobożne nawiedzenie cmentarza, można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych: w dniach od 1-8 XI odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy. Warunkiem koniecznym zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, godne przyjęcie Komunii św. po dobrze odprawionej spowiedzi św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

8.     Cały miesiąc listopad zwraca naszą uwagę na naszych zmarłych. Kierowani wiarą w Świętych Obcowanie, a więc w możliwość niesienia pomocy zmarłym, przychodźmy w tym miesiącu na godz. 17.30 na Różaniec a także na godz. 18.00 na Mszę św. ofiarowaną za dusze zmarłych wypominanych w naszym kościele. Uczmy modlitewnej pamięci o zmarłych, aby po naszej śmierci miał się za nami kto pomodlić, bo przecież tej modlitwy będziemy bardzo potrzebować.

9.     Młodzież naszej parafii rozprowadza dzisiaj znicze. Kupując je umożliwiamy naszym dzieciom i młodzieży udział w wakacyjnych rekolekcjach.

10.                      Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach informuje, że dzisiaj w godz. Od 9.00 do 14.00 w Domu Katechetycznym, wykonywane będą nieodpłatne badania cukru, cholesterolu, ciśnienia tętniczego, słuchu, stóp u dzieci, komputerowe badania oczu.

11.                      Wójt Gminy Gorlice informuje, że w dn. 31 października 2014 r. w Stróżówce odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, sprzętu elektrycznego oraz odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (chemikalia, baterie, akumulatory). Ww. odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00.

12.                      Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I LO im. Bpa Marcina Kromera w Gorlicach oraz Dyrekcja Szkoły serdecznie zapraszają absolwentów wszystkich roczników na Spotkanie Pokoleń, które odbędzie się 8 listopada (sobota) od godz. 18.00 w Sali gimnastycznej liceum. Więcej informacji na stronie internetowej bądź w sekretariacie I LO.

13.                      Wychodząc z kościoła zabierzmy katolicką prasę. W kiosku można nabyć Kalendarz Rolników i kalendarz misyjny. W „GN” i „Niedzieli” m.in.:

·       rozmowa z ks. abp. Stanisławem Gądeckim, jedynym polskim bpem uczestniczącym w obradach synodu;

·       obrazek z modlitwą męża za żonę.

14.                      W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej rodziny parafialnej śp. Annę Gondek z ul. Łukasiewicza, Elżbietę Stawarz ze Stróżówki, Tadeusza Buluka z ul Norwida, Lucynę Wachowicz z ul. Konopnickiej i Halinę Jantas zam. ostatnio w Szczecinie.

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

  

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska