Bazylika Mniejsza Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach
Strona główna -> Ogłoszenia

XV Niedziela Zwykła

13. 07. 2014 r.

 

     1.            1. Zmiana Tajemnic Różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

     2.      2. Msza św. za żyjących i zmarłych czcicieli Pana Jezusa w Więzieniu we wtorek o godz. 8.00. Prośby można składać do skarbonki.

3.W środę Wspomnienie NMP z Góry Karmel. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

 4. Piątek w tym tygodniu to III Piątek miesiąca. O godz. 15.00 Msza św. o nawrócenie grzeszników oraz o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

 5. W niedzielę 20 lipca przeżywać będziemy pierwszą rocznicę Ingresu do Katedry Ks. Bpa Jana Wątroby. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu.

6. Czwartego sierpnia wyruszy 37. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w naszej parafii od dzisiejszej niedzieli do 24 lipca. W obie niedziele zapisy będą po każdej Mszy św. w zakrystii, a w dni powszednie w godzinach urzędowania kancelarii. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 27 lipca o godz. 14.00 w naszej Bazylice. Szczegółowych informacji udziela ks. Marek Jaworski pod numerem telefonu 660 218 450. Potrzebne informacje znajdziemy również na pielgrzymkowej stronie  internetowej:

www.pielgrzymka.rzeszow.pl

     7.         7. Składka z najbliższej niedzieli (III Niedziela Miesiąca) przeznaczona jest na inwestycje prowadzone w naszej parafii. Kontynuujemy remonty na plebanii: wymieniamy instalacje grzewcze, wodne, kanalizacyjne i elektryczne; modernizujemy kuchnię i jadalnię. Na Waszą prośbę, miejsce na kancelarię i poczekalnię chcemy wygospodarować na parterze plebanii. Za wszelkie sugestie, udzielane rady i zainteresowanie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8.      8.Parafia w Desznicy zaprasza nas dzisiaj do Świątkowej Wielkiej na XIII Krempniańską Paradę Historyczną. Wstęp wolny. Wszelkie datki jakie złożymy przy tej okazji posłużą ratowaniu cerkwi w Świątkowej Wielkiej. Więcej informacji na plakacie.

     9.We wtorek 29 lipca będzie przeprowadzana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem tych działań jest pozyskanie środków, dzięki którym będzie można wesprzeć kościoły misyjne, prześladowane i klasztory kontemplacyjne. Na stolikach za ławkami wyłożone są reklamówki, na których znajdziemy więcej informacji. O miejscu zbiórki poinformujemy w późniejszym terminie.

10.    10. Przypominamy, że w wakacyjne niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Ostania Msza św. w niedzielę w naszej Bazylice jest o godz. 20.00.

11.            Nie zapomnijmy zabrać do domu katolickiej prasy.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej rodziny parafialnej śp. Zofię Kamińską
z Blichu i Kazimierę Kucharzyk z ul. Hallera. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska