Bazylika Mniejsza Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach
Strona główna -> Ogłoszenia

 Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14. 09. 2014 r.

 

1.    Dzisiaj Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Kobylance odpust.

2.    Ks. Proboszcz z Ropicy Polskiej zaprasza nas dzisiaj na Drogę Krzyżową w plenerze. Rozpoczęcie w kościele w Ropicy o godz. 14.15 i przejście pod Krzyż Milenijny.

3.    Również Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli zaprasza nas jutro na Drogę Krzyżową na Gorlicką Golgotę. Początek nabożeństwa w kościele Św. Andrzeja o godz. 20.00.

4.    We wtorek o godz. 8.00 Msza św. za żyjących i zmarłych czcicieli Pana Jezusa w więzieniu. Intencje można składać na ołtarzu lub do skarbonki.

5.    W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania:

·       w poniedziałek godz. 16.30 - grupa 1 (ks. Jacka),

·       we wtorek godz. 16.30 – grupa 3 (ks. Jerzego),

·       w środę godz. 16.30 – grupa 4 (Ks. Andrzeja) i grupa 6 (ks. Stanisława),

·       w czwartek godz. 16.30 – grupa 2 (ks. Marka Jaworskiego) i grupa 5 (ks. Marka Tutro).

6.    W środę 17 dzień września, 75 rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę. Jest to też Dzień Sybiraka i rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji o godzinie 10.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny. Na tę Mszę św. zaprasza Zarząd Powiatu wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za losy Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe organizacji patriotycznych i szkół.

7.    W piątek o godzinie 15.00 Msza Święta przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

8.    Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w sobotę do Dębowca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.15, o godz. 11.00 Msza Św. w intencji młodzieży i ich rodziców. Kandydaci mogą dojechać wraz z rodzicami własnym środkiem lokomocji lub autobusem, który odjedzie o godz. 8.30 z ul. Legionów.

9.    Za tydzień w Dębowcu Uroczystości Odpustowe. Z naszej parafii wyruszy do Dębowca piesza pielgrzymka. Wyjście z placu kościelnego o godz. 2.00 w nocy z soboty na niedzielę. W kancelarii parafialnej i w naszym kiosku można nabyć bilety powrotne z Dębowca do Gorlic. Dla tych osób będzie podstawiony w Dębowcu autokar.

10.                     Dla tych, którzy nie mogą iść do Dębowca w pieszej pielgrzymce, a chcieliby stanąć przed obliczem płaczącej Matki, w następnym tygodniu po zakończeniu odpustu, zorganizujemy jak co roku autokarową pielgrzymkę do Dębowca. Dzień i godzinę wyjazdu ogłosimy w przyszła niedzielę.

11.                     Akcja Katolicka organizuje w sobotę 4.10 pielgrzymkę autokarową do Sanoka. Przewidywany koszt ok. 60 zł. Więcej informacji za tydzień.

12.                     W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na zakup podręczników i przyborów szkolnych wspomagając najbardziej potrzebujące rodziny w naszej parafii. Zebraliśmy 2728 zł. Za ten dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Parafialnemu Zespołowi Caritas i młodzieży dziękujemy za pełnione dyżury z puszkami.

13.                     Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje prowadzone w naszej parafii.

14.                     Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli organizuje w najbliższą niedzielę pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Więcej informacji na plakacie.

15.                     W tym tygodniu w Liturgii przeżywać będziemy:

·       jutro wspomnienie NMP Bolesnej,

·       w czwartek Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

16.                     Wychodząc z kościoła zabierzmy katolicką prasę. Dzisiaj w źródle nasza parafialna wkładka. W ”GN” i „Niedzieli” m.in.:

·       papież Franciszek o krzyżu,

·       druga część „Dzienniczka św. Faustyny”,

·       wyprawy krzyżowe odpowiedzią na islamską inwazję.

17.                     W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej rodziny parafialnej śp. Florentynę Łebską z ul. 3-go Maja, Tadeusza Wszołka z ul. Stróżowskiej, Piotra Moleckiego z ul. Gajowej i Zdzisława Czernika z ul. Narutowicza.

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska