Bazylika Mniejsza Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach
Strona główna -> Ogłoszenia

Poniedziałek Wielkanocny

21. 04. 2014 r.

 

1.   Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych:

·       porządek Mszy św. niedzielny,

·       na Mszy św. o godz. 13.00 uroczysty chrzest dzieci,

·       składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W miarę naszych możliwości wesprzyjmy tę katolicką uczelnię.

2.   Dzieci z kl. II ze Stróżówki i SP Nr 6 w Gorlicach przychodzą we wtorek na godz. 16.00 do kościoła na próbę przed I Komunią św.

3.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

4.   W piątek o godz. 15.00 Msza św. przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego. Zachęcamy do uczestniczenia w modlitwie o miłosierdzie dla nas i całego świata.

5.   W sobotę w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za życie i świętość Jana Pawła II. W ramach  naszego duchowego czuwania przed kanonizacją naszego Wielkiego Rodaka po Mszy św. usłyszymy „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II w interpretacji Antoniego Gryzika absolwenta I LO im. Bpa Marcina Kromera w Gorlicach, aktora Teatru Śląskiego w Katowicach. Akompaniament skrzypcowy – Robert Gryzik. Serdecznie zapraszamy. Po występie przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolne datki.

6.   Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia:

·       jest to patronalne święto Caritas,

·       składka przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Rzeszowskiej,

·      Msza św. dla narzeczonych i katecheza przedślubna o godz. 10.00 w Domu Katechetycznym,

·       na godz. 17.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia,

·  w Ropicy Polskiej odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.00.

7.   Zarząd Koła Polskiego Związku Filatelistów nr 70 w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach oraz Starostwo Powiatowe, z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II organizują wystawę przedstawiającą okres od wyboru Karola Wojtyły na papieża aż do kanonizacji.  Wystawa będzie otwarta w dniach od 22 do 29 kwietnia w godz. od 9.00 do 15.00, w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do 14.00. Organizatorzy serdecznie nas zapraszają.

8.   Zespół Szkół Nr 1 „Na Górce” oraz Gorlickie Centrum Kultury zapraszają nas w czwartek na godz. 19.00 do GCK-u na spektakl i koncert z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Szkolny teatr wystawi spektakl „Być dobrym jak chleb” wg dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Przy okazji koncertu będzie można wesprzeć datkami działalność szkolnego teatru.

 

         W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej rodziny parafialnej śp. Zbigniewa Tuleję z ul. 11-go Listopada i Mieczysława Sajderę z ul. Potockiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska